rudar prijedor-podgrmec-foto (6)Fudbaleri Rudar-Prijedora uspješno su startovali sa pripremnim utakmicama u sklopu priprema za proljetni dio šampionata Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su u Krupi na Vrbasu na igralištu sa umjetnom travom zasluženo savladali Podgrmeč iz Sanskog Mosta, člana Prve lige Federacije BiH, rezultatom 3:0 (1:0).

Mrežu protivnika „načeo“ je u 43. minuti Siniša Radoja golom iz penala koji je na njemu i napravljen.

Strijelac drugog pogotka za zeleno-crne bio je kapiten Vedran Kantar u 53. minuti susreta dok je konačan rezultat od 3:0 postavio Dejan Kojić u 87. minuti.

Tako je Zoran Bujić, novi šef stručnog štaba Rudar-Prijedora, pobjedom startovao u prvom susretu od kako je preuzeo nekadašnjeg premijerligaša.

Naredni test Prijedorčani će imati već u srijedu kada će na igralištu u Ljubiji odmjeriti snage sa Jedinstvom iz Bihaća.