U susretu 12. kola Druge futsal lige Republike Srpske-grupa “Zapad”, ekipa KMF “Prijedor” ostvarila je devetu pobjedu.

Nakon što su u prošlom kolu u derbiju poraženi od KMF “Boračka” rezultatom 4:0, Prijedorčani su ovoga puta na domaćem terenu savladali KMF “Starčevica” sa 2:0.

Gosti su se predstavili kao dobar rival pa su odolijevali sve do 28. minute kada je za vođstvo domaćih pogodio Stefan Lukić.

Imali su izabranici trenera Ivanovića priliku da pitanje pobjednika riješe mnogo ranije ali ipak se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj su Banjalučani napadali sa pet igrača u polju.

Igrala se posljednja minuta kada je golman Milomir Novaković došao do lopte koju je potom proslijedio u praznu mrežu za konačnih 2:0.

Nakon 12 odigranih kola KMF “Prijedor” je drugi na tabeli sa 28 osvojenih bodova koliko ima i prvoplasirana “Boračka” iz Gradiške ali sa boljom gol-razlikom i međusobnim skorom.

Trećeplasirani “Borac” ima šest bodova manje ali i dva meča manje pa nas očekuje neizvjesna završnica prvenstva.

KMF “Prijedor”: KMF “Starčevica” 2:0 (0:0)