Proteklog vikenda u Laktašima je održan međunarodni džudo turnir “Laktaši Open”.

Na ovom takmičenju nastupilo je 550 džudista.

Džudo klub “Prijedor” predstavljalo je 10 članova koji su osvojili šest medalja.

Odličan uspjeh mladih takmičara koje su predvodili treneri Stanarević Dejan, Lukić Ana i Radenko Marinović.

-Zlatnu medalju je osvojio Savić Marko, srebrnu Pavković Lana dok su bronzane medalje osvojili Drakula Marija, Grabovac Dušan, Savić Pavle i Sučević Adrijan. U borbama za medalju su izgubili Vučenović Teodor, Aleksić Strahinja, Zmijanjac Mihajlo i Ćorić Ognjen. Nagradu za najmlađeg takmičara na turniru dobio je naš Dušan Grabovac koji ima samo pet godina i na poklon je dobio kimono – rekao je trener Marinović.

On je dodao da je sljedeći vikend na programu državno prvenstvo u Vitezu na kome će nastupiti Savić Marko i Pavković Lana.

-Moram istaći da je na turniru u Laktašima nastupio i kadet našeg kluba Danijel Gvozden. Ovo je njegov povratak na tatami poslije povrede zbog koje je napravio pauzu od skoro dvije godine. U pet borbi u kategoriji -66 kg imao je tri pobjede i dva poraza među kojima je i onaj za medalju. Ovo je za njega i za naš klub odličan povratak i najava za prvenstvo Republike Srpske 14. marta – istakao je Radenko Marinović.

Tekst – www.prijedordanas.com
Foto – Džudo klub Prijedor