Rukometaši Šartra u okviru 15. kola Francuske Lidl Starligue na domaćem terenu savladali su ekipu Šamberija, rezultatom 26:22 (11:10).

Početak susreta pripao je domaćinima koji do 6. minute odlaze na plus tri gola prednosti 4:1. Tokom cijelog prvog dijela gosti su jurili rezultatski zaostatak, da bi sredinom poluvremena Šamberi smanjio na samo minus jedan 7:6.

Ipak, do kraja prvog dijela domaćini uspjevaju sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod minimalnih 11:10.

Početkom drugog dijela igralo se ujednačeno, gol za gol, da bi ponovo nakon 33. minute domaćini preuzeli rezultatsku inicijativu. U 43. minuti Šamberi stiže ponovo do poravnanja 17:17, međutim nakon toga domaćini do 54. minute odlaze na plus pet golova prednosti 24:19.

Do kraja susreta Šartr je uspio sačuvati prednost za konačnih na kraju 26:22.

Šartr su do pobjede vodili Vanja Ilić sa osam te Nikola Jukić sa četiri postignuta pogotka dok je naš Prijedorčanin Nebojša Grahovac sakupio četrnaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Fahrudin Melić sa četiri, i Traore sa tri postignuta pogotka.