Vrijedna pobjeda Rudar-Pruijedora na zimskim pripremama u Medulinu.

Izabranici trenera Jankovića su u meču 2. kola grupe 1 “Medulin kupa” slavili protiv Zrinjskog rezultatom 2:0 (0:0).

Po vjetrovitom vremenu na terenu Arenaturist sportskog centra Prijedorčani su se postavili čvrsto protiv premijerligaša a bila je vidljiva motivacija da se pokažu u što boljem svjetlu protiv jedne od najboljih ekipa u BiH.

Nakon prvog dijela igre bilo je 0:0 a golovi su viđeni u nastavku.

Igrao se 64. minut kada je Marić lob psom pronašao Pavlovića na ivici kaznenog prostora.

On je izdržao duel sa igračem Zrinjskog, dobro se “zagradio” i poslao loptu pored golmana “Plemića” za vođstvo 1:0.

Izabranici trenera Žižovića su pokušali doći do poravnanja ali su im danas žuto-plavi priredili “hladan tuš” u jeku njihovih napada.

U 77. minuti odbrana Rudar-Prijedora je dobro intervenisala na 20-ak metara od svog gola, Jaćimović se “lažnjakom” oslobodio čuvara i povukao kontranapad uz lijevu aut liniju.

Potom je dodao do Marmata koji loptu samo proslijedio do Dojčinovića u punom trku a ovaj je rutinski savladao golmana Mostaraca za, ispostaviće se kasnije, konačnih 2:0.

Rudar-Prijedor je današnji meč počeo u sastavu Topolović, Pekija, No.Petrović, Rastoka, Milović, Bilbija, Savanović, Šikanjić, Burazor, Zekanović i Kalesić dok su u nastavku priliku dobili Ne.Petrović, Sajak, Dojčinović, Kovačević, Marić, Marmat, Gavranović, Pavlović, O.Petrović, Matović i Jaćimović.

Prijedorčani u subotu igraju meč sa drugom ekipom hrvatskog prvoligaša Istra 1961 a potom i utakmicu za plasman.