Rudar-Prijedor je u prvom meču na Kupu Medulina remizirao 1:1 protiv poljske ekipe Sandecja.

Poljaci su poveli u 71.minuti preko Kličoviča, dok je izjednačenje donio Predrag Zekanović u u 80.minuti. Prijedorčani su odigrali kvalitetan meč, pa trener Igor Janković može da bude zadovoljan.

-Odigrali smo izuzetno kvalitetnu utakmicu, dinamičnu gdje smo bili ravnopravan rival. Prvo poluvrijeme smo propustili tri –četiri dobre polušanse. U drugom dijelu smo promijenili tim, stvarali smo šanse , a iz nesmotrenosti smo primili gol. Nakon toga smo se vratili sa dobrim prodorom Zekanovića koji je pogodio iskosa. Do kraja smo diktirali tempo i bili bliže pobjedi. Sandecja je već odigrala četiri mečeva i njima ranije počinje prvenstvo tako da sam prezadovoljan. Turnir je dosta jak i kvalitetan tako da ćemo imati odlične provjere- rekao je trener Igor Janković

U prvom dijelu trener Rudara je pružio šansu ekipi Topolović, Marović, Milović, Pekija, Savanović, Šikanić, Kalesić, Petrović, Pavlović, Marić, Gavranović. U nastavku su igrali: Ne. Petrović, No. Petrović, Bilbija, Kovačević, Burazor, Rastoka, Dojčinović, Marmat, Sajak, Zekanović, Jaćimović.

Naredni meč Rudar-Prijedor igra u srijedu protiv Zrinjskog.