Derbi susret 8. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše odigran je proteklog vikenda u našem gradu a sastale su se dvije vodeće ekipe.

Nakon velike borbe i neizvjesnog duela, košarkaši “Prijedor-Spartaka” nesretno su poraženi od banjalučkog “Borca” i to tek nakon produžetka.

Konačan rezultat glasio je 90:93 (14:21, 27:15, 17:19, 21:24, 11:14).

Da su domaći slavili bilo bi apsolutno zasluženo jer su odigrali odličan meč, dali su sve od sebe, ali su stali na korak od trijumfa.

Gosti su bolje otvorili meč pa su stekli i dvocifrenu prednost početkom druge četvrtine.

Međutim, u njenom nastavku, izabranici trenera Palalića su se trgli i serijom poena preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa +5 (41:36).

Veći dio drugog poluvremena domaći su održavali minimalnu prednost iako su zbog pet ličnih grešaka rano ostali bez visokih igrača Jovanovića i Kragulja.

Imali su Prijedorčani 10-ak sekundi do kraja +2 nakon polovične realizacije kapitena Stakića sa linije slobodnih bacanja, ali je Peđa Lončar u posljednim trenucima pogodio za poravnanje.

U produžetku, više sreće i koncentracije imali su Banjalučani koji su slavili 90:93.

Kod domaćih Ivetić je imao 18 a Milošević i Stakić po 15 poena, dok je u redovima gostiju Peđa Lončar imao 22 a Marković 18 poena.

“Borac” je ostao jedina neporažena ekipa na vrhu tabele, dok je “Prijedor-Spartak” nakon drugog vezanog poraza drugi.

Prijedor-Spartak: Borac 90:93 pp (14:21, 27:15, 17:19, 21:24, 11:14)