U susretu 10. kola Prve lige Republike Srpske, rukometaši “Prijedora” ostvarili su šestu pobjedu.

Oni su na domaćem terenu opravdali epitet favorita i savladali ekipu “Višegrada” rezultatom 37:30.

Prijedorčani su od početka meča imali konstantnu prednost a maksimalnih +6 (15:9) u prvom poluvremenu stekli su u 21.minuti.

Ipak, borbena i poletna gostujuća ekipa do odlaska na odmor svoj zaostatak je svela na -2 (18:16).

Nastavak je donio sličan omjer snaga, Prijedorčani steknu veću prednost a Višegrađani se ponovo “vrate”.

Ipak, serijom 5:0 domaći u 52. minuti odlaze na +8 (35:27) pa je pobjednik bio riješen.

Do kraja se igralo “gol za gol” za konačnih 37:30.

Kod ORk “Prijedor” vrijedi izdvojiti učinak kapitena Blagojevića sa 8 i Kecmana sa 7 golova te odbrane golmana Babića.

U redovima gostiju Đorđe Ratković i Vukalović su postigli po 7 a Đorđo Ratković 6 pogodaka.

ORK Prijedor: RK Višegrad 37:30 (18:16)