Klub malog fudbala “Prijedor” odigrao je svoju prvu zvaničnu utakmicu.

U 1. kolu Druge lige Republike Srpske u futsalu-Grupa “Zapad”, Prijedorčani su savladali ekipu KMF “Dubica” iz Kozarske Dubice rezultatom 6:2 (3:1).

Oko 300 posjetilaca u dvorani “Mladost” moglo je da vidi motivisane igrače trenera Ivanovića koji su u svom premijernom meču željeli da ostvare trijumf.

Krenuli su domaći napadački sa visokim presingom pa su Miodragović i Miljević u 4. i 6. minuti postigli golove za 2:0.

Kada je Jazić u 15. povisio na 3:0 činilo se da će bodovi lako ostati u Prijedoru.

Međutim, gosti preko Nebojše Adžića u 17. i Marina na startu drugog poluvremena smanjuju na 3:2.

Ipak, bilo je to sve od Dubičanaca.

Uz širok igrački kadar i česte izmjene, trener Ivanović je držao visok ritam koji je donio nove pogotke za domaće.

Kapiten Golić u 22. i Došenović u 33. minuti nagovjestili su sigurnu pobjedu.

Najljepši potez meča izveo je Stefan “Toti” Gavranović koji je u 37. minuti povukao loptu uz lijevu aut liniju sa svoje polovine a onda odličnim udarcem pogodio suprotan ugao golmana gostiju za konačnih 6:2.

Ljubitelji malog fudbala-futsala u našem gradu mogli su da uživaju u premijernom meču KMF “Prijedor” a na kraju susreta, kao i cijelim njegovim tokom, burnim aplauzima nagradili su domaće igrače.

Prijedorčani su ponovo domaćini u 2.kolu prvenstva kada im na megdan dolazi KMF “Viktorija” iz Ribnika.

KMF “Prijedor”: KMF “Dubica” 6:2 (3:1)

Dvorana “Mladost”
Gledalaca: 300
Sudije: Ilinčić/Čelica/Torbica
Strijelci: Miodragović u 4., Miljević u 6., Jazić u 15., Golić u 22., Došenović u 33. i Gavranović u 37. za Prijedor, Neb.Adžić u 17. i Marin u 21. minuti za Dubicu