Derbi susret 8.kola Prve lige Republike Srpske u rukometu između domaćeg “Prijedora” i gostiju iz “Dervente” opravdao je očekivanja ljubitelja ovog sporta.

Borbenost igrača, neizvjestan rezultat, preokreti, lijepi golovi i odlične odbrane.

Na kraju, “Prijedor” je slavio 29:28, iako ne bi bilo nezasluženo da su gosti došli do bod(ov)a.

Može se reći da je presudila veća želja izabranika Jovice Radakovića da nastave sa serijom nepobjedivosti na domaćem terenu.

Prijedorčani su sjajno otvorili meč.

Uz raspoloženog Sandra Popovića koji je do 17. minuta postigao pet golova, domaći su stekli velikih +7(10:3).

Umjesto da nastave u istom ritmu, oni su stali.

Nekoliko brzopletih šuteva, golman Starčević se razbranio pa iskusni Dervenćani do kraja prvog dijela igre potpuno preokreću rezultat i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću 13:14.

Gosti čuvaju prednost od jednog do tri gola sve do samog finiša.

Prijedorčani uz dobru odbranu i nekoliko intervencija golmana Topića preko Kecmana, Kalajdžića i Popovića u posljednja četiri minuta preokreću rezultat na 29:27 pa je gol Sibinčića 15 sekundi prije kraja bio nedovoljan gostima da izbjegnu minimalan poraz.

U redovima domaćih treba izdvojiti Popovića sa 10 i Pejića sa 6 pogodaka te golmane Babića i Topića, dok je kod gostiju uz prvog strijelca susreta Milinkovića-11 golova, standardno dobar bio golman Starčević.

ORK Prijedor: RK Derventa 29:28 (13:14)