U okviru 6. kola Premijer lige BiH, rukometašice prijedorske “Mire” savladale su ekipu “Dubice” iz Kozarske Dubice sa ubjedljivih 42:22.

Nakon početnih 3:0, u 11. minuti je bilo 10:3 pa je već tada mogao da se nasluti pobjednik.

Serijom od 5:0 na kraju prvog poluvremena domaće su na odmor otišle sa +10 (21:11).

Prisutne gledaoce naročito je obradovao povratak na teren Azre Bašanović koja se oporavila od povrede koju je zadobila u jedinom ovosezonskom porazu od “Goražda”.

Ona je bila raspoložena u prvom dijelu igre sa šest postignutih golova.

Nastavak je donio isti omjer snaga.

Prijedorčanke su serijom 9:1 stekle 18 golova viška (30:12) pa je trener Gligorević dao šansu svim igračicama.

“Mira” je meč rutinski privela kraju za konačnih 42:22, a zanimljivo je da su oba poluvremena završena istim rezultatom 21:11.

Kod domaćih Bašanović i Stojanović su postigle po 9 a Tintor 7 pogodaka, dok je kod Dubičanki Kršićeva postigla 7.

ŽRK “Mira” Prijedor: ŽRK “Dubica” Kozarska Dubica 42:22 (21:11)