Fudbaleri Rudar-Prijedora savladali su banjalučki Borac rezultatom 3:1 (2:1) u susretu osmine finala Kupa Republike Srpske.

Prijedorčani su odigrali vjerovatno ponajbolji meč ove sezone i zasluženo slavili protiv favorizovanog gosta.

Borac je poveo golom Volkova iz penala u 17. minuti.

Nakon pola sata igre pogodio je Ognjen Jaćimović za poravnanje a u posljednjim trenucima prvog dijela igre mladi Danilo Marmat je postigao sjajan gol za potpuni preokret.

U nastavku, gosti su napadali a domaći se znalački branili i čekali priliku iz kontranapada.

Igrao se 77. minut kada su “rudari sa Sane” izborili korner sa lijeve strane.

Izveo ga je Burazor, na drugoj stativi Šikanjić je glavom vratio u peterac gdje je najprisebniji bio kapiten Pekija koji je savladao Trkulju za, ispostaviće se kasnije, konačnih 3:1.

U sudijskoj nadoknadi kontranapad domaćih.

Šikanjić je vukao loptu 50-ak metara i izbio sam ispred golmana Banjalučana, bio je nesebičan pa je proigrao Kalesića sa lijeve strane ali je on umjesto u praznu mrežu loptu poslao pored gola.

Kup Republike Spske
Rudar-Prijedor: Borac (BL) 3:1 (2:1)

Gledalaca: 300
Sudija: Velimir Drinić (Modriča)
Strijelci: Jaćimović u 30., Marmat u 45. i Pekija u 77. za Rudar-Prijedor, Volkov u 17. minuti za Borac
Žuti kartoni: Matović, Pavlović, Zekanović (Rudar-Prijedor)

Hamzabegović, Pekija, No.Petrović, Burazor(Kovačević), Marmat(Kalesić), Jaćimović(Šikanjić), Zekanović, Milović, Dojčinović, Matović, Pavlović
Trener-Igor Janković

Borac
Trkulja, Volkov, Jakupović, Radulović, Turanjanin(Čavić), Arsić, Mirić, Marković(Crnov), Bosančić, Vujaklija, Runić(Milojević)