Juniori Rudar-Prijedora nastavljaju sa odličnim igrama i rezultatima u Omladinskoj Premijer ligi BiH.

Mladi fudbaleri su u susretu 6. kola savladali vršnjake iz ekipe Mladost Doboj Kakanj rezultatom 2:1 (1:0).

Ovim trijumfom, izabranici trenera Srđana Marjanovića nalaze se na sjajnoj trećoj poziciji prvenstvene tabele sa 13 osvojenih bodova.

Prijedorčani su na ovom gostovanju poveli golom sve boljeg Miloša Sadžaka.

Igrač koji izrasta u jednog od vođa ove generacije odlično je reagovao nakon što je golman domaćih odbranio slobodan udarac Filipa Mikića i odbijenu loptu spremio iza njegovih leđa.

Slična situacija početkom drugog dijela igre kada je na jedan odbitak reagovao Čunjalo i povisio na 0:2.

Muslić je šest minuta prije kraja samo ublažio pobjedu gostiju.

Pred juniorima “rudara sa Sane” je “krajiški derbi” pošto u nedjelju dočekuju vršnjake iz banjalučkog Borca.

Mladost (DK): Rudar-Prijedor 1:2 (0:1)

Gradski stadion Doboj Kakanj
Gledalaca: 30
Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: Muslić u 84. minuti za Mladost (DK), Sadžak u 32. i Čunjalo u 59. minuti za Rudar-Prijedor

Mladost (DK)
Delibašić, Durmiš, Sojkić(Bajrić), Čago, Hrustanović, Husić, Muslić, Goralija(Hećimović), Zec(Kubat), Kulović(Patković), Duraković(Kokić)
Trener-Elvir Kozica

Rudar-Prijedor
Trninić, Trkulja, Marmat, Ratković, Kaurin, Sadžak(Savić), Bilbija(Opakić), Drljača, F.Mikić(Cerić), M.Mikić(Vuruna), Čunjalo(Matić)