Fudbaleri Rudar-Prijedora nastavili su sa lošom formom u prvenstvu Republike Srpske pa su doživjeli četvrti uzastopni poraz.

U 5.kolu Lige za prvaka Prijedorčani su na domaćem terenu poraženi od banjalučkog Borca rezultatom 1:3 (0:0).

Gosti su ovim trijumfom i matematički osigurali titulu prvaka i povratak u Premijer ligu BiH.

Prvi dio meča protekao je u opreznoj igri sa obje strane bez pravih prilika dok je nastavak donio golijadu.

Banjalučani su poveli u 60.minuti preko Aničića.

Šest minuta kasnije najlošiji pojedinac utakmice sudija Drinić dosudio je penal za goste nakon kontakta Hamzabegovića i Lekanića te golmanu domaćih pokazao žuti karton.

Uslijedili su protesti domaćih a revoltirani Hamzabegović je napucao loptu te je dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Danilović je tek u 72.minuti izveo najstrožu kaznu i udvostručio prednost Borca.

Igrao se 77.minut kada je i Mujagić “pocrvenio” zbog “namjernog udaranja laktom” Šikanjića.

Iako sa dva igrača manje, Rudar-Prijedor je preko Pekije pet minuta kasnije smanjio na 1:2.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Aničić svojim drugim golom u 89.minuti susreta.

Domaći su meč završili sa samo sedam igrača u polju pošto se pred kraj povrijedio i Ramić a trener Žerić je već izvršio sve tri izmjene.

Rudar-Prijedor: Borac (BL) 1:3 (0:0)

Gledalaca: 350
Sudija: Velimir Drinić (Modriča)
Strijelci: Pekija u 82. za Rudar-Prijedor, Aničić u 60. i 89. i Danilović u 72.minuti iz penala za Borac
Žuti kartoni: Dizdarić, Ramić, Mrkić, Gavranović (Rudar-Prijedor), Lekanić, Mojović, Danilović, Si.Dujaković (Borac),
Crveni kartoni: Hamzabegović, Mujagić (Rudar-Prijedor)

Hamzabegović, Ramić, Dizdarić, Gavranović (Mikić), Pekija, Kukavica, Crnomarković (Živanić), Mrkić (Petrović), Mujagić, Marić, Davidović
Trener: Nedžad Žerić