Prošlog vikenda u Šipovu je održan memorijalni džudo turnir “Stevan Marković”.

Džudo klub Prijedor je branio i odbranio prvo mjesto ekipno i to četvrtu godinu zaredom.

Boje Prijedorčana branilo je ukupno 10 takmičara predvođenih trenerom Radenkom Marinovićem.

Osvojeno je sedam zlatnih i tri srebrne medalje.

Prva mjesta osvojili su Savić Marko, Stanojević Dejan, Vučenović Teodor, Marčetić Dimitrije, Marčetić Damjan i Pejić Jovan dok su drugi bili Jurišić Ognjen, Marjanović Milan i Savić Pavle.

Trener Džudo kluba Prijedor Radenko Marinović je nastupio u kategoriji veterana i u veoma zanimljivoj i dobroj borbi pobijedio i odbranio prošlogodišnju zlatnu medalju.

Prijedorčanima je pripao i pehar namijenjen najboljoj i najuspješnijoj ekipi.

-Ovo je već 4 godina zaredom da branimo titulu najbolje ekipe. Na turnir je putovalo samo 10 članova jer je trenutno ljetna pauza u klubu. Sjedece naše takmičenje je je za 10 dana u Prnjavoru na Kupu male Evrope. Nadam se da ćemo i pored ove ljetne pauze uspjeti otići u što većem broju i osvojiti dosta medalja – rekao je Marinović.