U organizaciji Džudo kluba “Ozren” iz Doboja, u ovom gradu je u subotu održan prvo međunarodno takmičenje “Doboj Open 2018”.

Na ovom dobro organizovanom turniru nastupilo je oko 400 takmičara iz 6 zemalja.

Boje Džudo kluba Prijedor branilo je 6 mladih članova.

-Zadovoljan sam postignutim rezultatima jer smo osvojili dvije zlatne i dvije bronzane medalje. Najsjajnijim odličjem okitila su se braća Savić, Marko u kategoriji do 30 kg a Pavle u kategoriji do 42 kg. Treća mjesta osvojili su Đorđe Miljatović u kategoriji do 34 kg i Dejan Stanojević u kategoriji do 50 kg. U borbama za medalju u zadnjim minutama izgubili su Milan Marjanović i Ognjen Jurišić – rekao je Radenko Marinović koji je zajedno sa Damjanom Marčetićem kao trener predvodio mlade Prijedorčane.

On je dodao da su dobri rezultati odličan pokazatelj kvalitetnog i kontinuiranog rada Džudo kluba Prijedor.

-Naše sljedeće takmičenje je već narednog vikenda u Šipovu. Ove godine se nadamo odbrani prošlogodišnje titule najuspješnijeg kluba na ovom takmičenju – istakao je Marinović.