Rukometašice prijedorske „Mire“ osvojile su sedmu uzastopnu titulu u takmičenju za Kup Republike Srpske, pošto su u dvorani Ekonomske škole u Brčkom savladale ekipu ŽRK „Jedinstvo”, domaćina finalnog turnira, rezultatom 35:28.

Izabranice trenera Darka Gligorevića u polufinalu su bile bolje od “Doboja” 36:19 dok su Brčanke savladale “Brod” sa 33:26.

Najbolja igračica finalnog turnira bila je Duška Tintor a golman Marija Gligorević, obje iz “Mire”, dok je najbolji strijelac bila Sanja Katić iz domaće ekipe koja je ovogodišnji šampion Prve lige RS.

Ovim trijumfom Prijedorčanke su pokazale da su i dalje najbolja ženska rukometna ekipa iz Republike Srpske, iako su protekle sezone završile Premijer ligu kao osmoplasirane.