prijedor-lokomotivaRukometaši Prijedora su u 9.kolu Premijer lige BiH ostvarili i petu pobjedu, pošto su prema očekivanju, savladali Lokomotivu ubjedljivim rezultatom 38:26(17:13).

Međutim, izabranici trenera Bojana Unčanina nisu na početku meča baš „podesili nišanske sprave“ u napadu, iako je i golman gostiju Dejan Mihajlović bio na visini zadatka. Tek poslije 19.minuta (9:10), razlikom od 8:2 pred sam odlazak na odmor dolaze do vođstva od 17:12 kojim su najavili na kraju siguran trijumf.

U nastavku među stativama domaćih istakao se Miodrag Čutura, a uz raspoložene bekove, u kolektivnoj igri treba istaći uspješan povratak, nakon odsustva zbog povrede, desnog krila Sandra Popovića, najefikasnijeg igrača susreta. U poraženom sastavu donekle se „izdigao“ desni bek Mario Grab.

– Primijetilo se da je pauza ostavila traga, ali, iako nismo najbolje ušli u meč, što je više odmicao stvari su došle na svoje mjesto. Ipak, krajnji rezultat nije realan, jer je pobjeda izražena većom razlikom u odnosu na onu koju smo zaslužili, jer nam je protivnik pružio dostojan otpor – istakao je iskusni pivot Prijedorčana Mladen Blagojević.

Trener Brčaka Goran Vasić nije u ovom okršaju, znajući za kvalitet ekipe Prijedora, htio da rizikuje, eventualnim, još većim povredama ozlijeđenih Miloša Tešanovića, Aleksandra Đurkića i Đorđa Pucara, pa ih je sačuvao za naredna iskušenja.

Prijedor-Lokomotiva 38:26(17:13)