U prvom proljetnom, ukupno 16.kolu Regionalne lige-Grupa Zapad, fudbaleri OFK Brdo sasvim zasluženo su slavili u duelu sa Partizanom iz Kostajnice rezultatom 4:0 (2:0).

Mrežu gostiju “načeo” je najbolji pojedinac susreta Alen Islamovski u 30.minuti poslije loše intervencije odbrane Partizana.

Prednost je povećao Armin Mešić u 44.minuti nakon odličnog prodora Nikole Miličevića po desnoj strani i nesebičnog dodavanja.

Za svoju odličnu igru Miličević je nagrađen golom u 69.minuti kada je odbrambeni igrač gostiju neoprezno pokušao vratiti loptu svom golmanu a najbolji strijelac “Brđana” ove sezone prozreo njegovu namjeru i rutinski pogodio za 3:0.

Islamovski je nakon sjajnog dodavanja Adnana Deumića u 77.minuti postavio konačnih 4:0.

Partizan je meč završio sa igračem manje jer je Grbić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 70.minuti.

Ekipa trenera Mirze Alkića zasluženo je slavila a rezultat je mogao biti i ubjedljiviji da su iskoristili sve svoje prilike.

Gosti su imali dvije dobre šanse koje su došle zbog grešaka odbrane domaćih ali je Vidović bio siguran.

Treba reći da je bila primjetna lošija fizička sprema Kostajničana što i ne čudi ako se uzme u obzir da im je teren zbog kiše, snijega i poplava, dugo vremena gotovo neupotrebljiv.

Zbog vode na stadionu “Vedro polje” susret je igran u Ljubiji.

Brdo: Partizan 4:0