kozara-rudar prijedor-foto (1)U derbiju 12. kola Prve lige RS, koji po svemu prikazanom nije opravdao taj status, fudbaleri Kozare iz Gradiške su sa minimalnih 1:0 savladali ekipu Rudar-Prijedora.

Strijelac pogotka koji je domaćima donio nova tri boda bio je Miloš Srndović u 87. minuti susreta.

Golu centarfora Kozare prethodila je loša reakcija golmana Rudar-Prijedora Dalibora Kozića koji je slabo „izboksovao“ loptu ispred Vukajlovića i Perića na desetak metara od svog gola. Srndović je odbijenu loptu prihvatio na ivici šesnaesterca te je lob udarcem poslao u praznu mrežu za veliku radost saigrača i navijača.

Inače, Prijedorčani su, zbog izostanka nekoliko standardnih igrača, igrali dosta zatvorenije te su kontra-napadima pokušavali ugroziti Trkulju ali bez mnogo uspjeha.

Treba reći da je sudija Pajić u 78. minuti susreta, po većini prisutnih na susretu prestrogo, isključio igrača Rudar-Prijedora Dejana Kojića zbog prekršaja nad Ilićem.

Vrijedi istaknuti da su Prijedorčani i na ovom gostovanju imali podršku svojih vjernih navijača, članova popularnih „Alcohol Boysa“.

KOZARA: RUDAR-PRIJEDOR 1:0 (0:0)

Gradiška
Gledalaca: 200
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina)
Strijelac: Srndović u 87. minuti
Žuti kartoni: Pušac, Kantar, Ćulum (Rudar-Prijedor)
Crveni karton: Dejan Kojić (Rudar-Prijedor) u 78. minuti

KOZARA
Trkulja, Škorić, Gigović, Bosnić (od 76. Ilić), Vukajlović, Maksimović (od 70. Šuka), Srndović, Ojdanić, Gavrić (od 56. Perić), Berić, Šatara
Trener: Igor Janković